Travel

Donuts in Rotterdam

W okolicach wietrznej środa, miedzy deszczowym czwartkiem i szaroburym piątkiem narodził się pomysł krótkiej, weekendowej wyprawy. Idzie wiosna, chcemy być tam, gdzie szumi morze, cieszyć się gwarem miasta i widzieć cos po raz pierwszy w życiu. Wzywa nas przygoda. Za pierwszy wiosenny cel obraliśmy betonowa dżungle w południowej prowincji Holandii.

Jeśli chcecie się zapomnieć i przespacerować ścieżka rowerowa, bez ryzyka połamania kości przez szalonego rowerzystę, to wpadnijcie do Rotterdamu. Tu zegar zdaje się tykać nieco wolniej niż w holenderskiej stolicy. Ulice są szersze, zatem nikt nie szturmie was łokciem w nos, sobotni szoping nie doprowadzi was na skraj obłędu, a w dodatku zjecie tu taniej, ale równie dobrze. Nasz wypad rozpoczął się od lunchu w Markthal, a zakończył się króciutkim spacerem po centrum.
Kogoś niestety rozbolał brzuch i trzeba nam się było w te pędy wracać do domu.

Markthal to mekka pysznego jedzenia, futurystyczna hala targowa, pełna różnych kramików pachnących po prostu obłędnie. Od ciast, kanapek, wegańskich burgerów, po fantastyczne stoiska z przyprawami i owocami. No Nie można stad wyjść z pustym brzuchem.

 


Niektórym niestety niedane było skosztowanie tych dobroci 😉Reszta spróbowała trochę więcej, Maxa totalnie zaczarowały kolorowe paczki.


A my skusiliśmy się na libańskie smakołyki.

Czasu na wędrówki po mieście było malutko, chory brzuch nakazywał wiać do domu, ale nadrobimy za parę tygodni, tym razem uzbrajając się w rowery – pokażemy większy skrawek tego fajnego miasta !

 • Czarna Skrzynka

  Kurczę…chyba zaraz polecę do Żabki… po donata! 🙂 Ommmmmommmm!

 • Zazdroszczę takiej wyprawy 🙂 Sama również mam ochotę wybrać się gdzieś dalej niż do Gdańska

 • Kusicie smakami! Wspaniała wycieczka. 🙂

 • Marta

  Nigdy w Rotterdamie nie byłam, ale trochę mnie zainspirowaliście. Piękne zdjęcia! 🙂

  • Udalo nam sie pokazac zaledwie skraweczek, ale miasto jest swietne, nastepnym, razem przywuieziemy wiecej zdjec 😉

 • Katarzyna “kahsDesign” Chaba

  Piękne zdjęcia, wszystko oddaje klimat. Cudowne